Home » 15 dyert më të mrekullueshme nga e gjithë bota (FOTO)

15 dyert më të mrekullueshme nga e gjithë bota (FOTO)

1. Yongle, Sechuan Province, China

Ju pothuajse mund  të ndjeni  urtësinë e lashtë që buron  prapa kësaj dere.

yongle-sechuan-province-china

2.Grenada, Spanje

Dera me kornizen me te bukur prej luleve

grenada-spain

3.Rajasthan,Indi

Ky i fundit është plotsisht  luksoz

rajasthan-india

4.Reykjavik, Iceland

Ku perfundon muri  dhe ku fillon dera ? mania nga ngjyra vjollce

reykjavik-iceland

5.Barcelona,Spanje

Nese Elmer  elefanti  mozaik te jetonte  ketu dhe jo ne xhungel

barcelona-spain

6.The cotswolds,England

Kutia idilike e qokolatave,piktura perfekte ,kartoline e gatshme dhe e persosur ne cdo menyre

the-cotswolds-england

7.Venice, Itali

Kete dere nuk do te deshironit ta hapni perderisa  jeni duke ecur ne gjume

venice-italy

8.Lisbon, Portugali

Thjeshte magjike

lisbon-portugal

9.Paris, France

Grafiti  kurr nuk eshte dukur me bukur

paris-france

10.Serra do almurtao, Portugali

Nganjehere madheshtia  qendron ne thjeshtesi

serra-do-almurtao-portugal

11.Jodhpur,Indi

Kjo po qe eshte nje dere ku do te donim te trokasim

jodhpur-india

12.Algarve, Portugul

Nje proteste ngjyrash

algarve-portugal

13.Miami,Florida, USA

Per te dhene drejtime do te ishte e lehte qofse do te jetonim atje

miami-florida-usa

14.Old City (qyteti I vjeter ), Jerusalem

Teresisht sublime

old-city-jerusalem

15.Rabat, Morocco

Një punë e vërtetë e dashurisë./Shtepija.com

rabat-morocco