Home » Pastrim natyral i bizhuteris (BONEVET)

Pastrim natyral i bizhuteris (BONEVET)

Ky pastrim BONEVET natyral i bizhuteris është i lehtë për t’u bërë dhe do të pastrojë pafytyrën tuaj pa përdorimin e kimikateve të ashpra. Ju duhet vetëm disa sende nga qilari juaj për ta bërë këtë procedur dhe për të marrë bizhuterin tuaj të pastër në më pak se 20 minuta!

  • Folje e aluminit
  • 1 lugë gjelle sode buke
  • 1 lugë gjelle kryp)
  • 1 lugë gjelle sode buke
  • 1 shampon I enve
  • 1 filxhan ujë të nxehtë
  • Tas
  • Furçë dhëmbësh

Hapi 1: Vendosni foljen e aluminit në fund të tasit.


Hapi 2: Shto një filxhan me ujë të ngrohtë.


Hapi 3: Shto pjesën tjetër të përbërësve në tas dhe përziejeni mirë.


Hapi 4: Shto bizhuterin dhe le të zhyten për 10 deri në 15 minuta.


Hapi 5: Jepini secilës copë një pastrim të butë duke përdorur një furçë dhëmbësh.


Hapi 6: Lajeni bizhuterin në një tas me ujë të ftohtë.


Hapi 7: Vendosni bizhuterin në një leckë të thatë.