Home » 10 Dyqane të vogla frymëzuese

10 Dyqane të vogla frymëzuese

Kur bëhet fjalë për pazaret, ia vlenë të paguash që të marrësh pjesë në atë dyqan të
pavarur vendor që ju keni vëzhguar. E dini, ai me mallra artizanale, kafe në vend dhe
koleksione veshjesh të veshura.

Nëse dyqani është i përqendruar rreth bimëve apo
ushqimit, një gjë mbetet e vërtetë ,pazaret e vogla janë mënyra më e mirë për të
mbështetur lagjen dhe komunitetin tuaj.

Jo të gjitha këto dyqane mund të jenë në oborrin tënd, por këto 10 dyqane të pavarura
ia vlen të udhëtojnë. Kuratorët dhe krijuesit e tyre sjellin cilësi, estetikë dhe pasion për
gjithçka që ata i shesin (dhe madje i dhurojnë përsëri bashkësisë lokale). Ndiqni së
bashku për një frymëzim të vogël pazaresh të biznesit./Shtepija.com

1.Wildernis
Amsterdam, Holandë

Në një mision për të bërë Amsterdam më të gjelbër, Wildernis ka
të gjitha produktet e gjelbra që ju nevojiten nga bimët në libra. Ata gjithashtu punojnë
ngushtë me krijuesit e pavarur holandez dhe organizojnë leksione dhe seminare për
bimët, natyrën dhe kopshtin urban. Për të mos përmendur, hapësira e bardhë dhe e
gjelbër është e përkryer për të humbur.

2.Shtëpia e mrekullisë së vogël
Berlin, Gjermani

Fokusi kryesor i Shtëpisë së vogël është që t'ju sjellë frymëzim ,serrë të shërbyer me
ushqim të mirë. Nëse jeni duke kërkuar për më shumë se vetëm një ushqim të përsosur
instagrami ,atëher hani gjatë kohës që shijoni këtë mjedis të përsosur.

3.Alchemy Works
Los Angjelos, Kaliforni

Me dy vende, Los Anxhelos dhe Newport Beach, Alchemy Works po merr përsipër
bregun e Kalifornisë Jugore me dyqanet e tyre të shitjes me pakicë, galeri dhe hapësira.
Duke mbajtur mbi 50 marka, vini re se si ky dyqan perzine mallra të vogla në shtëpi me
art të rafinuar.

4.33Acres Brewing

Vancouver, BC, Kanada

Regjistrohuni për një provë në dhomën e provës së 33 Acres Brewing në Vancouver.
Me birrë të ndikuar nga pyjet dhe Oqeani Paqësor, kjo birrari zeje jo vetëm që krijon
birrë por edhe një ambient të veçant.

5.Tictail Market
Nju Jork, Nju Jork

Tictail, një treg social me një tullë dhe llaç në New York City, shet marka të pavarura
nga mbi 140 vende. Aftësia për markat për të shitur produktin e tyre nëpërmjet Tictail ju
lejon mundësinë të qëndroni të freskët me krijuesit e botës.

6.Kafe Bar Rocket
Bangkok, Tajlandë

Kafja e Rocket ka dy vende lulëzuese në Tajlandë. Provoni Salmonin dhe petullat ose
bjerni ne dashuri me kafen e tyre . Ky dyqan kafeje miratohet një herë në mijëvjeçarë.

7.Espai Joliu
Barcelona, ​​Spanjë

Ky dyqan i konceptit të bimëve është për loverin e hortikulturës. Nëse bimët janë miqtë
tuaj, Joliu ka disa koleksione te bimëve që do të dërgojnë zemrën tuaj ne fasionim . Për
të mos përmendur hapësirën që gjithashtu shërben si një dyqan kafeje dhe galeri arti.

8.Midland Shop
Culver City, California

Midis estetikes artizanale kalon nëpër secilën nga prodhimet e tyre , nga sandalet prej
lëkure deri te mallrat farmaceutike. "Mallrat e zgjedhura mirë" është motoja e tyre dhe
një shikim në përzgjedhjen e tyre të librave të bizhuterive, veshjeve dhe tavolinave të
kafesë do të zbulojnë pse.

9.Saddler
Dubbo, NSW, Australi

.Saddler.Co përzien tregtinë e mallrave të kuajve dhe të lëkurës. Në këtë dyqane mund të gjeni rripa, fletore,
kuleta prej lëkure, sandale me porosi dhe piktura abstrakte të vajit . Duke mos përmendur kutitë e tyre
artizanale dhuratë dhe një koleksion të mallrave lëkure të bëra me porosi.

10.Bryr Clogs
San Francisko, Kaliforni

Kjo modë e ngadaltë e modës specializohet në një gjë: klloqet e lëkurës. Çdo palë
është bërë sipas rendit dhe lëkura është me burim nga tharësit amerikanë, duke e bërë
procesin e krijimit sa më ekologjik që të jetë e mundur. Me një qëllim që t'ju ofrojë
këpucë të qëndrueshme, Bryr ka vulën cilësore të miratimit.