Home » Domate me mocarela të pjekura në furrë
receta

Domate me mocarela të pjekura në furrë

Një drekë fantastike nga furra që do ta shijojnë adhuruesit e domateve.

Përbërësit:

– 1 kg patëllxhan

– 500 ml domate të pure

– 400 g mocarela

– djathë parmixhano

– kripë, piper dhe djegës

– borzilok i freskët ose i tharë

– vaj ulliri

Përgatitja:

Qëroni domatet dhe pritini në rrathë rreth dy centimetra të trasha. I vendosim në një enë të madhe, i hedhim kripën mirë dhe i lëmë të qëndrojnë rreth një orë në mënyrë që t’u largohet hidhësia.

Pas një ore i kullojmë, i shpëlajmë me ujë të ftohtë dhe më pas e thajmë mirë çdo copë domatei me peshqir letre.

Më pas lyejmë domaten me pak vaj ulliri dhe i skuqim nga secila anë për rreth dy minuta në një tigan të nxehur mirë.

Pritini mocarelën në copa.

Vendosim domatet në një tas të vogël, më pas shtojmë kripë, piper, pak djegës dhe borzilok.

Përgatitni një enë pjekjeje. Në fund vendosim dy lugë domate dhe e shpërndajmë mbi enë. Më pas vendosni një rresht me patëllxhanë, shtoni nja dy lugë domate, mocarelën e grirë dhe spërkatni me djathë parmixhano të grirë.

Përsëriteni procesin derisa të konsumoni patëllxhanin dhe lëreni që shtresa e fundit të jetë domate të spërkatura me djathë.

Piqeni për rreth 30 minuta në furrë të nxehur në 180 gradë.

Ju bëftë mirë!

Tags