Home » Penthouse më i shtrenjtë në botë – kushton 250 milionë dollarë (Video)
apartment

Penthouse më i shtrenjtë në botë – kushton 250 milionë dollarë (Video)

Nëse ju pëlqen të jetoni sa më afër qiellit dhe keni keni shumë para, mund të bëheni pronar të një apartamenti nën çati në Central Park Tower të New Yorkut – tani kushton 250 milionë dollarë.

E zgjedhur nga Robb Report si shtëpia më e shtrenjtë për shitje, ajo quhet me përulësi The One Above Allse, tripleksi ndodhet në majë të rrokaqiellit 131-katësh me pamje nga Central Park dhe pretendon të jetë rezidenca më e lartë në botë.

Si një version vertikal i një shtëpie madhështore, ajo ka një sallon madhështor, një sallë vallëzimi, një observator, një dhomë ngrënieje dhe një bibliotekë me tavane të larta 27 metra.

Ai mburret gjithashtu me 1,433 metra katrorë hapësirë të jashtme – nëse keni mjaftueshëm kohë për ta shfrytëzuar atë.