Home » Me ndihmën e ketchup-it do të largoni gurët dhe njollat ​​nga banja
bone vet

Me ndihmën e ketchup-it do të largoni gurët dhe njollat ​​nga banja

Nëse lavamani juaj është i rrënuar nga njolla të forta, me siguri tashmë e keni zgjidhjen në frigorifer.

Gjegjësisht, ketchup-i funksionon shkëlqyeshëm si heqës i njollave.

Aplikojeni ketchup-in në zonën e prekur, lëreni të qëndrojë për një orë, më pas fshijeni dhe shijoni rezultatin e pastër me gaz. Mund të tingëllojë e pazakontë, por duket se funksionon mirë si në rubinet ashtu edhe në lavaman.

Duke postuar në grupin “Mums Who Clean” në Facebook, një anëtar tha se “Kushdo që e ka menduar trukun e salcës së domates është një gjeni. Unë kam provuar gjithçka dhe asgjë nuk funksionon si kjo. Pa pastrim, pa përpjekje. Jam i kënaqur”.

Ndërkohë, komentues të tjerë nxituan të mbështesin pretendimin e saj dhe të ndajnë historitë e tyre të suksesit.

“Sapo e vesha dhe e lashë gjithë natën, në mëngjes e lava dhe e pastrova si zakonisht. Ishte perfekt”, “E mahnitshme, lavamani im ishte i tmerrshëm. E lashë gjatë natës me ketchup dhe rezultati është i mahnitshëm!”, disa nga komentet.

Tags