Home » Dhoma gjumi më e bukur në botë, sipas Vogue
interior

Dhoma gjumi më e bukur në botë, sipas Vogue

Është në vendin e parë në librin e famshëm të Vogue.

Libri i ilustruar me bollëk Vogue Living përfshin disa dhjetëra shtëpi dhe kopshte të bukura në pronësi të pronarëve nga bota e modës, muzikës dhe artit.

Në këtë përzgjedhje të ideve më të bukura të dizajnit, në radhë të parë në rubrikën e dedikuar dhomave të gjumit është dhoma e Celery Campbell.

Celery është një stiliste njujorkeze e diplomuar në Harvard, nënë e tre fëmijëve, autore dhe e njohur dhe e njohur ndërkombëtarisht në botën e dizajnit.

Një vështrim në dhomën e saj të gjumit tregon pse ajo është paraqitur në revistën prestigjioze Vogue.

Shtrati thjesht ju lutet të hidheni në të, i kufizuar me gjethe jeshile, të mbuluar me çarçafë të bardhë të ajrosur.

Jastëkët dhe mbulesa e krevatit në tonalitete pastel bëjnë që gjithçka të duket edhe më e rehatshme, dhe ngjyrat e mureve dhe tavanit – bezhë dhe jeshile e hapur – përzihen në mënyrë perfekte me krevatin.

Dhe si duket apartamenti në të cilin Celery jeton në Manhattan të New Yorkut?

E etur për t’u vendosur, Celery kërkoi nëpër qindra listime dhe përfundimisht gjeti një apartament me tre dhoma gjumi me tavane të larta, një pamje magjepsëse dhe një tarracë në çati. Problemi i vetëm? Ai ishte vërtet shumë i shëmtuar, thotë Celery.

Dhe ajo u hodh në punë.

“Kur jeni duke bërë një hapësirë ​​që i mungojnë detajet arkitekturore, truku është të përdorni ngjyrën dhe teksturën”, tha ajo.

Dhoma e saj e ndenjes është plot me detaje interesante, gjithçka i nënshtrohet rehatisë dhe një vend të veçantë ka një tavolinë të ulët kafeje.

Dhoma e ngrënies është specifike sepse ajo gjeti karriget me bastun prej palme kacavjerrëse dhe stendën e bimëve në një dyqan vintage.

Detaji qendror i kuzhinës është një llambë xhami. Ishte gjëja e parë që Celery e bleu pas shkurorëzimit të saj.

Dhoma e gjumit është e zbukuruar me piktura dhe një vizatim interesant me lule në murin mbi krevat.

Ajo theu bardhësinë e mureve dhe pllakave në banjë me një pikturë me ngjyra të ndezura dhe një llambë jeshile.

Interesant është fakti se Celery kërkoi ndihmë nga e bija për dhomën e së bijës, duke i thënë se i duhej një ide për një projekt dhe kështu ia kishte fshehur se vajzës po i vinte ide për hapësirën ku do të qëndronte e vetme.

Dhe plusi më i madh i gjithë këtij apartamenti është tarraca në çati me një pamje të mrekullueshme.

Tags