Home » Vilë luksoze prej aeroplanit “Boeing 737” (Foto)
shtepi

Vilë luksoze prej aeroplanit “Boeing 737” (Foto)

Vizitorët në Bali së shpejti do të mund të qëndrojnë në një vilë që është një aeroplan Boeing 737 i konvertuar dhe një natë në këtë objekt luksoz do të kushtojë 7367 dollarë.

Sipërmarrësi Felix Demin ka blerë një Boeing 737 të braktisur të Mandal Airlines. Aeroplani tani është në proces konvertimi në një vilë me dy dhoma gjumi. Sigurisht, ka edhe një tarracë në majë të krahut dhe një pishinë të gjerë. Ky objekt do të jetë i disponueshëm për vizitorët nga marsi i këtij viti.

Çmimi për të qëndruar në një nga dhomat e gjumit me një dizajn minimalist dhe për të shijuar banjën në kabinën e dikurshme nuk është aspak në rangun e një bujtine. Projekti tashmë është i listuar si i disponueshëm për qira me 113,999,999 IDR për natë. Kjo është afërsisht 7,367 dollarë.

Siç raportoi Business Insider, u deshën shtatë ditë për ta zhvendosur aeroplanin në vendndodhjen e re në majë të kodrës pasi të gjitha lejet u morën në shtator 2021.

Ajo u zhvendos në dy pjesë të ndryshme përpara se të bashkohej sërish pasi të vendosej në një vend të ri. Ndërsa trupi i aeroplanit mbeti në të njëjtën formë, kabina dhe sistemet e fluturimit u hoqën për të bërë vend për gjithçka që mund të nevojitej.

Prona është aktualisht në zhvillim, megjithëse më poshtë mund të shihni interpretimet e artistëve se si duhet të duket kur të bëhet.

Ajo do të quhet Private Jet Villa nga Hanging Gardens dhe ndodhet në majë të një shkëmbi pranë plazhit 1.5 kilometra të gjatë Nyang Nyang, afër destinacionit epikisht të famshëm të surfimit të Uluwatu.

 

Tags