Home » receta

Category - receta

receta

Lazanja me spinaq dhe mish

Dreka për të gjithë familjen. Përbërësit: – 1 pako lazanja – 750 ml salcë domate – 250 g mish viçi të bluar – 1 qepë e zezë – kripë, piper – 250 ml...

receta

Patate të ëmbla pikante nga furra

Patatet e ëmbla të pjekura mund të shërbehen si pjatë anësore me mish. Përbërësit: – 2 deri në 3 patate të ëmbla mesatare – kripë, piper për shije – 1...

receta

Rizoto me domate

Ngroheni gjalpin dhe më pas skuqni hudhrën për rreth gjysmë minutë. Shtoni domatet e grira imët, i rregulloni menjëherë dhe i përzieni. Lëreni të ziejë për...

receta

Kroasant me çokollatë

Nuk ka asgjë më të mirë per te konsumuar sesa një kroasant me çokollatë të ngrohtë, sidomos nëse ky kroasant me çokollatë te ngrohtë eshte punuar me krenari në...